Adaptacja poddasza to przekształcenie przestrzeni pod dachem domu w funkcjonalne pomieszczenia. Jest to doskonały sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej domu. Dodatkowe pokoje, biuro, garderoba, czy miejsce na graty – co Tylko sobie wymyślisz! W tym artykule dowiesz się więcej o projektowaniu poddasz i o całym procesie adaptacji.
Wydaje Ci się, że wszystko jest przemyślane i możesz odważnie przechodzić do remontu poddasza? Oby tak było! Dla pewności podzielimy uwagami i wskazówkami, które zaoszczędzą w przyszłości nerwów. Oto aspekty, które warto przemyśleć.
Usiądź z rodziną lub znajomymi i zróbcie burzę mózgów, może coś Ci umknęło? Jeśli chcesz mieć całkiem spokojną głowę, to oddaj projekt adaptacji poddasza w ręce specjalistów. W tym miejscu nieśmiało napomkniemy, że projekty poddasz to dla nas chleb powszedni ;).
Decyzja o adaptacji poddasza niemal zawsze wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. Najczęściej mamy do czynienia ze zgłoszeniem lub pozwoleniem na budowę.
Należy pamiętać o tym, że projekt domu z poddaszem do adaptacji pozwala na wybudowanie domu jednorodzinnego z poddaszem, które w momencie oddawania budynku do użytkowania nie jest jeszcze zaadaptowane. Pozwala to na adaptację poddasza w późniejszym terminie, gdy tylko nastąpi taka potrzeba.
To Twoja wizja, jako klienta jest najważniejsza. Dobry architekt zrobi wszystko, aby finalny rezultat był jak najbliższy wymarzonej aranżacji i jednocześnie subtelnie wyperswaduje złe pomysły :).
Planujesz przekształcić poddasze w przestrzeń użytkową? Oto wymagania:
|
Tutaj za ciemno, tutaj zbyt duszno, a tutaj te przeklęte skosy! Projektowanie poddasza to nie lada wyzwanie dla projektantów, a co dopiero dla osób, które bez wiedzy i doświadczenia chcą zrobić wszystko na własną rękę.
Skosy, wysokości, akustyka, dostęp do światła, wentylacja, wilgoć, nietypowe kształty – to jedne z wielu elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania poddasza.
Architekt lub projektant wnętrz jest świadomy wszystkich pułapek i kluczowych aspektów, a w dodatku potrafi wszystko zaaranżować estetycznie, ze smakiem. Dla specjalisty zadania takie jak adaptacja niskiego poddasza, aranżacja wnętrza, czy pełna zabudowa poddasza to chleb powszedni! A wszystko to przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni poddasza.
Zachęcamy do współpracy z nami. Projekty poddasza to dla nas codzienność, a na swoim koncie mamy już dziesiątki realizacji – począwszy od projektów pojedynczych pomieszczeń, aż po całe inwestycje.
Ile kosztuje projekt poddasza?Możliwe, że rozczarujemy Was odpowiedzią, a brzmi ona – to zależy ;). Koszt projektu poddasza może znacznie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak układ, metraż oraz stan techniczny danego poddasza. Profesjonalny projektant zawsze podchodzi do każdego projektu indywidualnie. Taki spersonalizowany proces projektowania zapewnia, że w toku współpracy nie pojawią się niespodziewane koszty przekraczające początkowe szacunki. Każdy projekt jest unikalny, dlatego dokładne oszacowanie kosztów jest możliwe dopiero po szczegółowej analizie wszystkich aspektów danego poddasza. |
Ogranicza nas tylko wyobraźnia i… skosy. Poddasze użytkowe można potraktować funkcyjnie jak każde inne piętro pamiętając o tym, że czekają nas utrudnienia (opisywaliśmy je wcześniej).
Z naszego doświadczenia wiemy, że nasi klienci najczęściej wykorzystują poddasze użytkowe jako:
My mamy jeszcze inne pomysły:
Chętnie pokażemy Wam, jaki efekt można osiągnąć przy współpracy z doświadczonym projektantem lub architektem.
Copyrights BRUV. 2023
BRUV Spółka z o.o.
NIP: 7343608325
KRS: 0000964181
REGON: 521631036
Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.